Külli Roosna & Kenneth Flaki workshop 2. oktoober 2013

Külli Roosna & Kenneth Flaki Responsive Body Workshop 12.ja 13. oktoobril Okasroosikese Lossi mustas saalis
 
Responsive Body on kaasaegse liikumistehnika workshop, mida viivad läbi kogenud, rahvusvaheliselt aktiivselt tegutsevad koreograafid, tantsijad ja tantsu õpetajad Külli Roosna ja Kenneth Flak. Eesti kultuuripilti on Külli ja Kenneth rikastanud lavastustega "The Chinese Room", "Jumalate juures. Pärast maailma" ja "The Wolf Project". Responsive Body Workshop on võimalus koreograafide käe all liikuda, oma liikumiskogemust arendada ning ühtlasi Külli ja Kennethi töötamise meetode tundma õppida. 
 
Workshop toimub kahes grupis: 
 Laupäeval (12. okt) & pühapäeval (13. okt) kell 11:00 - 13:00 edasijõudnud Laupäeval ja pühapäeval kell 14:00 - 15:30 algajad (vähese liikumiskogemusega huvilised) 
 
Hind: 4€/ tund 
 
Me alustame tundi lihtsate harjutustega, mis vabastavad üleliigsed pinged ja toovad pulsi kõrgemale. Eesmärk on leida liikumises lihtsus ja ökonoomsus. Seejärel uurime meelte abil saadavaid stiimuleid ja kehalisi vastuseid puudutusele, helile ja nägemisele. Me otsime erinevaid liikumise viise, mille eesmärk on suurendada keha tundlikkust, füüsilist võimekust ja stimuleerida kujutlusvõimet. Seda informatsiooni kasutame improviseeritud koreograafia loomiseks. Samuti uurime, kuidas anda üksteisele toetavat ja positiivste tagasisidet.
Koreograafid ja tantsijad Külli Roosna (Eesti) ja Kenneth Flak (Norra) on teinud koostööd alates 2008. aastast. Nii oma enda lavastuste puhul, kui teiste koreograafide töödes osaledes, on nad huvitatud lugudest ja tehnoloogiatest, mis kasvavad välja keha liikumisest ja selle asetumisest mingisse keskkonda. Oma töödes on koreograafid uurinud laia teemade ringi, alates antiiksest Norra mütoloogiast ("Jumalate juures") ja lõpetades internetikultuuri ("The Chinese Room") ning totalitaarsete režiimidega ("The Wolf Project"). Nende tööde keskmes on tantsiva keha võimalused ja piirangud, mis on pidevas dialoogis digitaalse tehnoloogia ja erinevate diskursustega. Roosna & Flak õpetavad pidevalt Responsive Body treeningut maailma eri paikaade ülikoolides, tantsu keskustes ja festivalidel.

Palun anna oma tulekust teada aadressil: veronika@stu.ee

Workshoppi toetavad: Eesti Tantsukunstnike Liit ja STÜ 

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: