Koregraafide debüütsari PREMIERE laiendab haaret 11. märts 2015

Sari PREMIERE on tutvustanud seitsme aasta jooksul uusi koreograafe läbi nende debüütlavastuste. Kaheksas aasta saab olema eelmistest rikkalikum luues võimalused kuni viiele koreograafile enda tutvustamiseks ning laienedes rahvusvahelise haardega programmiks.

Sarja raames pakutakse kõigile vastuvõetud koreograafidele kahenädalast residentuuri Sõltumatu Tantsu Laval ning nii enda kui oma loomingu tutvustamist laiemas meedias. Residentuuri põhjal valitakse välja kaks huvitavamat, kes saavad oma ideed edasi arendada ka väljaspool Eestit, et esietenduda veebruaris 2016 Sõltumatu Tantsu Laval.

PREMIERE`16 taotlusvoor on avatud kuni 18. märtsini http://www.stl.ee/premiere lehel.

Seni on PREMIERE olnud Sõltumatu Tantsu Ühenduse sari koreograafidebüüdiks, kuhu igal aastal valiti laekunud taotluste põhjal välja kaks koreograafi, kes said toetuse oma esimese tantsulavastuse väljatoomiseks Sõltumatu Tantsu Laval. Näiteks tänavune PREMIERE' 15 toob 18.veebruaril lavale Maarja Tõnissoni ja Arolin Raudva lavastused.

Varasemalt on PREMIERE tuule tiibadesse andnud teiste seas tänaseks tunnustatud tantsukunstnikele nagu Karl Saks, Svetlana Grigorjeva, Üüve-Lydia Toompere, Mari-Liis Eskusson, Jaan Ulst, jt. PREMIERE koreograafid ja lavastused on kaasa rääkinud ka teatriauhindande jagamisel nn Karl Saksa PREMIERE-sarjas etendunud "Tšuud" nimetati 2010. aastal Eesti teatri aastaauhindade parimaks tantsulavastuseks. Svetlana Grigorjeva märgiti Eesti Sõltumatu Tantsu auhinna aasta tulijaks 2011. aastal PREMIERE raames etendunud „sõp rus est“ lavastusega.

PREMIERE järgmise kahe aasta mentorid on Külli Roosna ja Kenneth Flak, kelle eesmärgiks on oma pikaajalise residentuuri raames keskenduda Eesti tantsukunsti arendamisele läbi PREMIERE programmi ning toetada selge visiooniga professionaalseid tantsukunstnikke oma idee ja praktika arendamisel.

Sarja toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Folger ja Uuskasutuskeskus.

Sõltumatu Tantsu Lava on uus lava Telliskivi loomelinnakus, mis on võtnud suuna tulevikule, seades ambitsiooni kujuneda innovaatiliseks sulatusahjuks ning avatud ekspermentaalplatvormiks neile uue põlvkonna koreograafidele, kelle jaoks kunst ei saa iial valmis.

Sõltumatu Tantsu Lava tegevust koordineerib Sõltumatu Tantsu Ühendus ning uuel laval näeb kolmapäeviti ja neljapäeviti Eesti ja muu ilma koreograafide loomingut.

2014/15 ja 2015/16 hooajal on STL loomingulise tegevuse suunanäitajateks etenduskunstnik Erik Alalooga ning koreograafid Külli Roosna ja Kenneth Flak, kes on ühtlasi maja residendid.

Lisainfo http://www.stl.ee/

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: