Kaheks kuuks Slovakkiasse loovideid püüdma ja rakendama 11. märts 2015

Kultuurikatla loovharidusprogrammil on rõõm koostöös K.A.I.R. – Košice Kunstnikuresidentuuriga kuulutada välja Eesti loovisikutele suunatud konkurss kahekuuliseks viibimiseks Košices, Slovakkias. Konkursi taotluse tähtaeg 20. märts 2015.
Tegemist on rahvusvahelise vahetusprojektiga, mille käigus saab üks loovisik Eestist sõita kaheks kuuks Slovakkiasse ideid püüdma, rakendama ja tutvustama ning vastupidi. Projekti eesmärk on toetada loovisiku loomeenergiat ja võimaldada teises riigis viibides teha tööd uues keskkonnas, et leida ja arendada (uusi) loomingulisi väljendusviise. Projektiga soovitakse soodustada kultuuride vahetust ning luua soodne pinnas rahvusvaheliseks koostööks. 

Kandideerima on oodatud ennekõike loovisikud, kes on seotud järgmiste valdkondadega: visuaalne kunst, film ja video, performance-kunst, disain ja graafiline disain, mood, kaasaegne tants, tänavakunst, muusika, kirjandus ja loojutustamine, linnaplaneerimine ja arhitektuur, kureerimispraktikad. 

Loovisik peab olema iseseisev, avatud koostööks kohalike loovisikute ja/või organisatsioonidega ning võimeline suhtlema vabalt inglise keeles. Kohapeal olles peab loovisik Košices läbi viima ühe avaliku loengu/esitluse ja andma ühe töötoa ning programmi lõpus esitlema Košices loodud projekti. Vahetult pärast Slovakkiast naasmist peab loovisik presenteerima Košices loodud projekti ka Tallinna Kultuurikatlas.

Loovisikule on ette nähtud stipendium 1200 eurot, stuudio ja majutus Košices, reisikulud kuni 450 eurot ja produktsioonikulud kuni 300 eurot. Slovakkias viibimise aeg on kaks kuud, perioodil 1. august kuni 30. september 2015.

Kandideerimiseks tuleb esitada CV, motivatsioonikiri, portfoolio tehtud töödest ja/või projektidest ning kirjeldus projektidest, mida soovitakse Slovakkias ellu viia. Kõik dokumendid tuleb esitada inglise keeles ning kandideerida saavad loovisikud, kes on rahvuselt eestlased ja kes elavad Eestis, alates 21. eluaastast. Täpsemad taotluse tingimused ja info Kultuurikatla kodulehelt: kultuurikatel.ee.

Taotluse esitamise tähtaeg 20. märts 2015, kell 18.00. 
Taotlused saata e-posti teel, dagmar.kase@kultuurikatel.ee
Valitud loovisik tehakse teatavaks hiljemalt 10. aprillil!

Lisainfo konkursi kohta: Dagmar Kase / dagmar.kase@kultuurikatel.ee / +372 58 874921

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: