Hiiumaa TantsuFestival tuleb taas! 2. märts 2016

Lavastusprotsesside programm: 1. - 7. august
Töötubade ja etendusõhtute programm: 3. - 7. august

Seitsmendat korda toimuv Hiiumaa TantsuFestival on nädalapikkune kaasaegse tantsu ja teatri festival Hiiumaal Käinas, mis pakub võimalust tutvuda kaasaegse tantsu ja teatri maastikul toimuvaga nii kogenud tantsusõpradele kui ka uute elamuste otsijaile.

Selleaastasel festivalil on palju head ja traditsioonilist, kuid ka uut ja põnevat. Jätkuva tavana on üheks osaks Hiiumaa TantsuFestivalist lavastusprotsessid, mille käigus luuakse üks tantsufilm ja kolm tantsulavastust. Loovprotsesse juhivad kogenud koreograafid ja lavastajad nii Eestist kui ka välismaalt. Valminud tööde esmaettekandeid on võimalik näha juba festivali viimasel päeval. Avatud registreerimisega lavastusprotsessi juhivad koreograaf Cid Pearlman (USA) ja helikunstnik Dillon Shuterland (SCO/DEU) ning filmiportsessi Ruta Ronja Paklane (LV/EST) & Janis Rizhovs (EST).

Kel pole soovi lavalaudadele astuda, võib julgelt tulla festivalile osalema töötubade programmis. Kõige väiksematele toimuvad laste loovtantsu töötoad. Suurematele või kogenumatele on avatud mitmekülgne ning tasakaalustatud tantsutöötubade progamm, milles pööratakse tähelepanu füüsisele ja vaimule.

Töötubade programmis sel aastal:
PARKOUR & FREERUN / Imre Liivak & Märt Madison
KAASAEGNE TANTS / Kadri Sirel
VIDEO/KIRI/KEHA / Madli Teller
PARTNERLUS / Laura Kvelstein & Gert Preegel
LASTE LOOVTANTS / Eline Selgis

Festivali etendusõhtutel näeb Eesti ja välismaiste tantsukunstnike loomingut. Etendusõhtud on vaatajatele tasuta ning toimuvad erinevates paikades üle kogu Hiiumaa. Lisaks sellele saavad külalised osa võtta tantsufilmide õhtust ning rikkaliku helimaailmaga improjämmist.

Festivalile registreerimine on lihtne! Valides töötubade programmi, saad osaleda kõikides õpitubades. Lavastusprotsesside programmis on registreerimiseks avatud Cid Pealrmani ja Dillon Sutherlandi protsess. Filmi registreerimisel on sel aastal teatud kriteeriumid kandideerimiseks, mille kohta saad lisainfot meie veebilehelt. Kõikidele osalejatele pakume täispassi, mille soetamisel on tagatud nii toitlustus, majutus kui ka ülejäänud festivali programm. Lähemalt tulijatele, kes ööbimist ja toitlustust ei vaja, pakume lisapassi, mis tagab õpitubades osalemise.

Rohkem infot töötubade ja registreerimisankeedi leiad meie kodulehelt: http://tants.org/

Hiiumaa TantsuFestival rikastab saare kultuurielu ja pakub külalistele võimaluse (taas-) avastada Hiiumaa inspireerivat keskkonda. Tule sina ka!


REGISTREERI KOHE >>> http://tants.org/registreerimine/

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: