Festival Koolitants 2015 lõpetab hooaja üle-eestilise noortekompanii tuuriga 22. september 2015

Lavale jõuab värskusest ja energiast pakatav Koolitantsu Kompanii debüütlavastus „Esimene lend“, mis on kuuekümne nelja julge, särava ja ambitsioonika tantsija suur samm suurtele lavadele. „Esimene lend“ esietendub pühapäeval, 27.septembril Tallinnas, Salme Kultuurikeskuses. Järgmised etendused toimuvad 2.oktoobril Jõhvi Kontserdimajas ja 3.oktoobril Teater Vanemuise suures majas.

Festivali Koolitants 2015 koreograafid valisid pooleteisttuhande festivalil osaleja seast välja Koolitantsu Kompanii. See on esimene omalaadne, üle Eesti julgeid tantsivaid noori ühendav tantsukompanii, mis raputab oma energiaga Tallinna, Tartut ja Jõhvit.

Kõikides etenduspaikades on ka külalisesinejad. Tallinna etenduste eel esinevad numbritega D.r.e.a.m. Studio, Free Flow Studio, Tantsukoolikad; Jõhvis tantsijad Mikkast, Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskusest ja Step Up'ist. Tartus on külalisteks Tähtvere Tantsukeskus, Ciara Tantsukool, Pärliine, Tantsustuudio Lys ja Meie Stuudio.

Koolitantsu Kompaniis tantsivad noored D.R.E.A.M. Studiost, Daigo Dance’ist, Eesti Tantsuagentuuri Tantsukoolist, Face Tantsu- ja Moekoolist, Gabriele Moe- ja Tantsukoolist, Iisaku Kunstide Koolist, Jõgeva Muusikakoolist, Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskusest, Kati Tantsustuudiost, Klaim’ist, Korellonist, Kunda Ühisgümnaasiumi liikumisrühmast, Meie Stuudiost, Mikka’st, Modusest, Nõmme Noortemaja liikumisrühmast, Petsikatest, Rõõmurattast, Shaté Tantsukoolist, S-Stuudiost, Tantsugeenist, Tantsuklubist HOP, Tantsukoolist Ciara, Tantsukoolikatest, stuudiost Tantsuline Lavakunst, Tantsuseltsist Pärliine, Tantsustuudiost Lys, Tiina Tantsustuudiost, T-Stuudiost, Tähtvere Tantsukeskusest, TÜ ASK- Defitsiidist, Varjudest, VK Janikast jm.

Lavastuse koreograafia lõid üheskoos Festivali Koolitants 2015 maakondlike tantsupäevade koreograafid Argo Liik (show- ja tänavatantsud), Olga Privis (estraaditantsud), Tuomo Railo (vabatantsud) ja Liisa Laine (Eesti-teemalised tantsud). „Esimese lennu“ valguskunstnik on Priidu Adlas (Vaba Lava) ja helilooja Markus Robam.

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: