EKTL'i täiendõppe seminar 4. aprill 2014

Aprillis 2014 taaskäivitab Eesti Kutseliste Tantsijate Loomeliit täiendõppe seminaride sarja läbiviimist. Seminaride sihtgrupiks on Eesti professionaalsed tantsijad ning tantsu- ja balletipedagoogid. 2014. aastal toimuvate seminaride põhiliseks vaatlusobjektiks on tantsija tervis. Erilist tähelepanu pööratakse traumade ennetamisele ning nendest taastustehnikatele.

Sarja esimene seminaar toimub esmaspäeval, 7. aprillil 2014 15:00- 20:00 Tallinna Balletikoolis (Toom- Kooli 11, Tallinn).

Esimese seminari läbiviiateks on Anu Ruusmaa ja Kristiine Otsing.

Teema: TRE,  stressi ja pinge vabastamise harjutused ( Stress and Tension Release Exercises) 

Osavõtjaid palume registreeruda hiljemalt 05. aprilliks aadressil ektl@ektl.ee või +372 5520232Kohtade arv on piiratud!!!

 Eesti Kutseliste Tantsijate Loomeliidu liikmetele ja Tallinna Balletikooli vanema astme õpilastele on osavõtt tasuta. Lisaks kompenseerib Eesti Kutseliste Tantsijate Loomeliit oma liikmetele väljaspoolt Tallinna sõidukulusid. 

Eesti Tantsukunstnike Liidu ja Eesti Tantsuhariduse Liidu liikmetele ning Tallinna Ülikooli ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuri Akadeemia koreograafia tudengitele osavõtu tasu on 8 eur.

Osavõtu tasu teistele on 12 eur.

Soovi korral väljastab Eesti Kutseliste Tantsijate Liit osalejatele arve ja osavõtu tunnistuse (6 akadeemilist tundi).

Päevakava: 15:00- 17:00 – I. Tund

   17:00- 18:00 – vaheaeg (pakume kohvi/ teed, vett, kergeid suupisteid)

   18:00- 20:00 – II. tund

TRE on meetod, milles kasutatakse kehalisi harjutusi aitamaks taastuda stressist ja pingest, mis on kogunenud nii igapäevaelust kui lühi- või pikaajalistest pingeolukordadest. Süsteemi on välja töötanud traumaterapeut David Berceli (PhD), kes elas ja töötas aastaid kriisi- ja sõjapiirkondades.

Meetodi unikaalsus seisneb selles, et see hõlmab puusade piirkonnas asuvat süvalihaste rühma (psoas lihased), kuhu talletuvad kergesti stressist ja traumast põhjustatud pinged.  Ületoonuses süvalihased võivad tekitada ebamääraseid valuaistinguid alaseljas, liigeste jäikust ja valulikkust, hingamisraskuseid, südame rütmihäireid, kroonilist väsimust, unehäireid, ebamääraseid kõhuvalusid, kõhukinnisust/lahtisust, rühivigu ja muid häirivaid kehalisi seisundeid.

TRE harjutuste süsteem tekitab kehas loomuliku õrna vibratsiooni protsessi, mis saabki alguse eelpool mainitud süvalihastest ja liigub pikkamööda läbi kogu keha, vabastades kõik lihaskiududesse kinnijäänud pingekolded. Maandades keha kroonilisest pingeseisundist, muututakse rahulikumaks ja tasakaalukamaks ning saadakse paremini hakkama igapäevaeluga. Läbi pingete maandamise suudame oma tööülesannetega paremini hakkama saada ja tõstame oluliselt oma pingetaluvust. Meie lihased on elastsed ja mõistus selge. Harjutuste sarja eesmärk ongi tuua keha ja meel tagasi tasakaalustunud seisundisse.

Selga mugavad riided, kaasa pleed, matt ja veepudel.

Anu Ruusmaa lõpetas 1978. Aastal Tallinna Balletikooli, 2003. aastal Tallinna Ülikooli kultuurinõuniku eriala ja 2005. aastal pedagoogika. Aastaid töötas Teatris Estonia balletisolistina. 1991. aastal sai temast eesti kaasaegse tantsu esimese põlvkonna esindaja  (Nordic Star, Fine5), siiani vabakutseline koreograaf. Pidevalt õpetanud aastast 1991, aastast 1999 õppejõud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias (tantsuõpetajad, näitlejad) ja Eesti Muusika ja Teatri Akadeemias (lauljad). Alates 2005 aastast praktiseerinud vabastavat ja holotroopset hingamist (geštalt psühholoogia).Viimastel aastatel omandanud TRE I ja II astme rahvusvahelise sertifikaadi.

Kristiine Otsing lõpetas Tallinna Balletikooli 1995. aastal ning tantsis seejärel Vanemuise teatris. Huvi kaasaegse tantsu vastu viis ta enesetäiendusele Rootsi, Stockholmi Tantsukõrgkooli. Paraku jäi tegevtantsija karjäär pooleli jalatrauma tõttu. Elu avas end uue külje pealt ning alguse said  suunad ja võimalused teistes valdkondades – õpingud Kõrgemas Usuteaduslikus Seminaris, huvi anatoomia, füsioloogia ja psühholoogia  vastu. Täna on Kristiine tagasi tantsumaastikul ja õpetab nii suuri kui väikeseid tantsuhuvilisi. Viimaste aastate jooksul on Kristiine koolitanud end TRE meetodi ( Tension  and Trauma Releasing Exercises) juhendajaks ning viib läbi selle kehapõhise taastussüsteemi  individuaal- ja   grupiteraapiaid.

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: