www.kedja.net
18. - 20. september 2012 Tallinnas

Dance Partnership / Kedja 2012 - 2015

18.- 20. septembrini võõrustab Eesti tantsukunstnike kogukond Tallinnas Põhja - ja Baltimaade kolleege – tantsijaid, koreograafe, tantsuõpetajaid, tantsust kirjutajaid, produtsente - mänedžere jt tantsuga seotud inimesi.

keðja Tallinna kohtumise alapealkiri on Dance Partnerships. Eesti Tantsukunstnike Liit kutsub  tantsukunsti oleviku ja tuleviku üle arutlema tantsukunstniku partnerid, olgu selleks siis kriitikud, poliitikud, ühiskonnategelased, kultuurikorraldajad või teised, kelle mõtted aitavad avada uusi perspektiive ning teha tantsukunstnike tegemised nähtavaks uue nurga alt.

Lisaks loengutele, töötubadele ja seminaridele saab näha uut, Baltimaade kaasaegsele tantsule pühendatud festivali Baltic Bubble, osaleda tantsukunstnike juhitud linnaekskursioonidel, kohtuda uute ja vanade kolleegidega, sõlmida tööalaseid kontakte jms. Üritused toimuvad Telliskivi Loomelinnakus, Tallinna Tantsuakadeemias, Kanuti Gildi SAALis, Kumus, Tallinna linnatänavatel ja mujalgi. 17. - 18. septembrini toimub Tallinnas ka võrgustiku Fresh Tracks Europe kohtumine, mis on pühendatud lastele ja noortele suunatud tantsukunsti toetamiseks.

Projekti “keðja 2012 - 2015” tegevused toimuvad 11 Põhja - ja Baltimaade kaasaegset tantsu viljeleva organisatsiooni koostöös. Ühiseks eesmärgiks: arendada ja tugevdada piirkonna tantsutegevust. Projektil on neli osa.

Esiteks kohtumised, millest üks leiab aset ka Tallinnas. Kohtumistel tahame ergutada tantsukunstnike isiklike võrgustike tekkimist ja jagada erinevate Keðja tegevuste tulemusi. Ajavahemikus 2012-2015 toimub kolm kokkusaamist – Tallinnas, Klaipedas ja Marienhamis.

Teiseks mõttekojad ja mentorlus. Mõttekodadesse kaasame kogenud professionaale kultuurisektori seest, et koos analüüsida tantsukunstiga seonduvaid olulisi teemasid ja välja mõelda konkreetne tegevusplaan kaasaegse tantsukunsti infrastruktuuri loomiseks. Mentorluse eesmärk on stimuleerida professionaalsuse kasvu ja anda võimalus mitte - veel - nii - kogenud produtsentidele - mänedžeridele saada tuge tantsu - ja etenduskunstide maastikul kauem tegutsenud korraldajatelt.

Kolmas tegevusliin, mille Tallinnas samuti fookusesse võtame, on nn tants kirjas (Reading Dance - Writing Dance) ehk tantsu ja tekstidega seonduv. Märksõnadeks töötoad, on - line artiklid ja töögruppide kohtumised, tahame selle projektiosa raames tantsust paremini kirjutama õppida ning anda oma panus kriitilise diskursuse arengusse.

Neljandaks saab alguse kümne erineva Põhja - ja Baltimaade maapiirkonna elu virgutav residentuuriprogramm Wilderness, mis toob residentuuriartisti kokku kohaliku kogukonnaga,  luues sobivad tingimused uute koostöövormide otsimiseks.

Tallinn 2012 kohtumise peakorraldaja on Eesti Tantsukunstnike Liit. Toetavad ELi Culture Programme, Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Kohtumiseni keðjal!
www.kedja.net