Mari-Liis Pruul
veerepeal.wordpress.com
Mari-Liis Pruul on Eestis esimene Aafrika tantsude maaletooja. Ta õpetab Ewe ja Dagara hõimude Ghana pärimustantse. Selle kõrval annab ta loenguid Ghana kultuurist ning organiseerib vastavasisulisi üritusi.
Oma juhatatava MTÜ Haakuvad Maailmad all tegutseb ta lisaks Ghana pärimuskultuuri tutuvstamisele ka Eesti rahvakultuuri detailsema tutvustamisega Eestis, spetsialiseerudes Lihula-Kirbla rahvarõiva ja rahvatantsu pärimusele. Ta on D-liigi segarahvatantsurühma Veerepeal (õpetajad Piret Kunst ja Karin Saar) kunstiline juht.

Oma kujunemisaastatel on Mari-Liis kokku puutunud paljude erinevate tantsustiilidega nagu näiteks Iiri tants, šhowtants, hip-hop, kaasaegne tants, rahvatants, jazz-tants, moderntants, klassikaline tants, step-tants, akrobaatika ning see kõik on jätnud talle oma rikastava külje.

Aastast 2012 on Mari-Liis tegutsenud peamiselt õpetajana (kehatunnetus, rahvatants, Aafrika tantsud). Enne seda on ta aga lavastanud suuremaid kontsert-projekte (Pink Floyd TRIBUTE, XX.saj. muusikaeksam- vinüülist mp3.ni, Õnnereis).

Erialase töö algusest peale on ta pisteliselt töötanud ka tantsijana (koreograafid Liina-Karina Meedt, Anu Ruusmaa, Kaidi Udris, Madli Teller, Karmen Ong, Nele Suisalu, Doris Ulrich, tema ise).

haakuvadmaailmad.wordpress.com
aafrikablog.wordpress.com